Adrasan Tekne Turu

Akseki Koyu

     Adrasan Tekne Turu rotası birbirinden güzel koylara sizi götürmektedir.Öyle ki bu koyların bir çoğuna karadan ulaşım yoktur.  Adrasan Tekne Turu rotasında genellikle Akseki, Sazak, Ceneviz ve Korsan koylarına demir atılır. Bu koylarda mavi ve yeşilin her tonunu görmek mümkündür. İlk durağımız Adrasan sahiline en yakın koy olan Akseki Koyudur. Akseki Koyu küçük bir kum plaja sahiptir. Bu Koy o kadar temizdir ki koyun tabanını çok rahat görebilirsiniz.

    Akseki Koyundan sonraki durağımız ise Teknemize ismini veren Sazak Koyudur. Karadan kısıtlı da olsa ulaşım imkanı vardır. Özellikle tatlı su kaynağı olması sebebiyle bu koy kampçıların ilgisini çekmektedir. Geniş sayılabilecek bir sahili bulunan Sazak koyunun etrafı ise Çam ağaçlarıyla çevrilidir.

    Adrasan Tekne Turu rotasının en büyük koyu Ceneviz Koyudur. Ceneviz’e karadan ulaşım yoktur. Bu büyük ve korunaklı koy karadan ulaşımı olmaması nedeniyle temiz kalmıştır. Korunaklı doğal yapısı fırtınalı havalarda tekneler için güvenli bir sığınak oluşturur. Ayrıca Ceneviz zengin bir balık popülasyonuna sahiptir. Kumsalı yer yer çakıl ve kumla kaplıdır. Teknelerin bir kısmı ziyaretçilerini bu koya çamur banyosu için getirir.

Mehtap Turu Anasayfa Kucuk

    Adrasan Tekne Turu rotasının son koyu Korsan Koyudur. Doğal bir akvaryumu andıran Korsan Koyu diğer koylara göre oldukça derindir. Kıyısı kayalıktır. Kum yada çakıl plajı yoktur. Bu koyda diğer koylar gibi deniz canlıları bakımından zengindir. Genelde tekneler bu koya dönerken uğrarlar. Gün batımı yaklaştıkça demir alıp Adrasana doğru yola çıkarlar.